...
projekty unii europejskiej

O nas

Lubas to niekwestionowany lider w produkcji wyrobów z poliuretanu. Dynamiczny rozwój przedsiębiorstwa zaowocował tym, że po 30 lat funkcjonowania znajduje się ono w światowej czołówce i może pochwalić się najszerszym portfolio produktowym w Europie.

Firma została założona w Wieczfni-Kolonii na początku lat 90. ubiegłego wieku przez Wiesława Lubasa, który zdobywał doświadczenie i wiedzę, pracując przez lata na Politechnice Warszawskiej w zespole zajmującym elastomerami poliuretanowymi. Szybko zaczęła odnosić pierwsze sukcesy i stała się pionierem we wdrażaniu wyrobów poliuretanowych. Od samego początku aż do dziś jest firmą rodzinną. Obecnie jej prezesem jest syn założyciela – Mariusz Lubas.

Przedsiębiorstwo dysponuje nowoczesnym zakładem mechanicznym w Wieczfni Kościelnej, na który składa się kilkanaście ciągów technologicznych umożliwiających równoległą produkcję na wielu wydziałach. Dodatkowo, posiada również własną odlewnię elastomerów poliuretanowych, w której pracuje zespół wykwalifikowanych i doświadczonych pracowników. Wyroby firmy Lubas charakteryzują się wysoką jakością i znajdują zastosowanie praktycznie we wszystkich gałęziach przemysłu. Cechują je wysoka trwałość, trudnościeralność, odporność m.in. na hydrolizę, wodę morską, temperaturę, duże obciążenia dynamiczne czy promieniowane UV. Tworzone są tak, by sprostać wszelkim technologicznym potrzebom maszyn i urządzeń z branż ciężkich. A dodatkowo, w myśl idei tailor made, by rozwiązać konkretne problemy klientów.

Z roku na rok firma coraz bardziej umacnia pozycję na polskim rynku, ale także rozwija swoją ekspansję na rynkach międzynarodowych. Pośrednio lub pośrednio obecna jest już w 42 krajach, na 6 kontynentach. Jej wybory wykorzystywane są m.in. do przebudowy Kanału Panamskiego, odśnieżania największego lotniska na świecie w Nowym Jorku czy prac w kopalni miedzy Sierra Gorda w Chile.
Działania firmy Lubas doceniane są przez prestiżowe instytucje i organizacje. Przedsiębiorstwo znalazło się w starannie wyselekcjonowanym przez magazyn „Forbes” gronie najlepszych firm rodzinnych. W 2019 r. zdobyło tytuł „Wybitny eksporter” podczas XVII Kongresu Eksporterów Polskich. Jej przedstawiciele mieli okazję uczestniczyć w wielu ważnych wydarzeniach, jak m.in. Kongresie 590, podczas którego spotkali się z Prezydentem RP Andrzejem Dudą. Mało tego, firma Lubas regularnie bierze udział w najważniejszych światowych targach – m.in. w Zjednoczonych Emiratach Arabskich czy Wielkiej Brytanii, prezentując swoje wyroby, a także promując sukcesy i poziom rozwoju polskiej gospodarki.

Projekty:

skl_projekt

Nasze certyfikaty:

Certyfikat Pzh
Certyfikat Inet
Certyfikat Gig
NewReport
NewReport
Certyfikat iqnet
Certyfikat PCBC

Dokumenty:

  • Polski
  • English
  • Deutsch
  • Čeština
  • Русский
  • Español
  • Italiano

Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego