projekty unii europejskiej

O nas

Jesteśmy liderem w produkcji wyrobów z poliuretanu. Początki Spółki sięgają lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych ubiegłego wieku, kiedy założyciel, Wiesław Lubas, prowadził prace badawcze na Politechnice Warszawskiej na Wydziale Inżynierii Materiałowej zdobywając wiedzę z wdrożeń i zastosowań poliuretanów w przemyśle wydobywczym. Przedsiębiorstwo Lubas założył na początku lat 90-tych. Do dziś Spółka pozostaje firmą rodzinną, której prezesem jest Mariusz Lubas (syn).

Decyzja o uruchomieniu własnego zakładu była związana ze zmianami ustrojowymi, kiedy to trzeba było zmierzyć się z nową rzeczywistością. Początki były trudne, ale obiecujące. Historia firmy zaczęła się w starej opuszczonej bazie rolniczej. W tamtych czasach mało osób znało słowo poliuretan, a właściwie niemal nikt nie wiedział do czego on służy. Dlatego też, firma szybko stała się pionierem na rynku polskim we wdrażaniu tego produktu.

Firmie Lubas od początku przyświecała jedna wizja – chęć produkowania dobrych i wysokiej jakości produktów.

Obecnie Lubas to nowoczesny zakład mechaniczny w Wieczfni Kościelnej. Całość zakładu stanowi kilkanaście ciągów technologicznych i równoległą produkcję na wielu wydziałach. Lubas to również właściciel odlewni elastomerów poliuretanowych. Inżynierowie-konstruktorzy zatrudnieni w firmie pracują w programach projektowych 3D oraz wykonują formy na maszynach CNC, a dział badania i rozwoju cały czas wyprzedza konkurencję. Obecnie zatrudnionych jest ponad 100 osób, a kolejne 100 pracuje u partnerów.

Niezmiennym celem Lubas jest wielowymiarowy, stały rozwój poprzez wdrażanie nowych produktów, zacieśnianie współpracy działu badań i rozwoju z Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Ciechanowie oraz zwiększanie eksportu.

Branże, z którymi współpracujemy to: surowców mineralnych, betonu towarowego, prefabrykacji betonowej, betonu komórkowego, kopalni węgla kamiennego, kopalni węgla brunatnego, elektrowni i elektrociepłowni, koksowni i hut, papierni i producentów tektury.

Nasze certyfikaty:

Certyfikat Pzh
Certyfikat Inet
Certyfikat Gig
NewReport
NewReport
  • Polski
  • English
  • Deutsch
  • Čeština
  • Русский
  • Español
  • Italiano

Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego