projekty unii europejskiej

Aktualności

Reprezentacja Lubas na konferencji „Nowoczesne Kopalnie Żwiru i Piasku” w Bełchatowie.

Konferencja „Nowoczesne Kopalnie Żwiru i Piasku” poświęcona wyłącznie górnictwu surowców skalnych żwirowo-piaskowych, to pierwsze tego typu wydarzenie w branży organizowane po luzowaniu obostrzeń epidemicznych. Te dwudniowe wydarzenie podzielone zostało na dwa, równie atrakcyjne, panele. W pierwszym dniu odbyły się wycieczki do kopalń (Kopalnia „Pawłów” oraz Kopalnia Węgla Brunatnego Bełchatów), w których uczestnicy podziwiać mogli jedne z największych maszyn na świecie do wydobycia węgla.

Dzień później tj. 23 lipca w hotelu Wodnik w Słoku koło Bełchatowa rozpoczęła się merytoryczna część XII konferencji Nowoczesne Kopalnie Żwiru i Piasku, w której wzięło udział ok. 100 uczestników związanych z branżą. Panel wprowadzający dotyczył współczesnych wyzwań i szans rozwoju polskiego górnictwa odkrywkowego. Prelegenci przedstawili dane dotyczące stanu polskiej gospodarki, a także prognoz zapotrzebowania na żwir i piasek.

Konferencja miała pierwotnie odbyć się w maju, ale z powodu koronawirusa organizatorzy zmuszeni zostali przełożyć to wydarzenie. „Spotykamy się w nowych okolicznościach, po wielu miesiącach zamknięcia, kiedy widywaliśmy się online i na grupie Facebookowej “Surowce w sieci”. Wielu z państwa wówczas pytało, kiedy spotkamy się na żywo. Udało się. Będzie to edycja wyjątkowa i z racji obostrzeń, ale i atrakcyjnego programu, pełnego nowości – m.in. dwóch wycieczek, panelu prawnego z udziałem ekspertów czy Akademii BMP na temat intrygującego treningu mentalnego” – mówił podczas otwarcia Przemysław Płonka- redaktor naczelny BMP.

Poruszane tematy, takie jak: stan ogólnej niepewności, bardzo wolne wychodzenie z kryzysu, kryzys w budownictwie mieszkaniowym, wzrost cen w przetargach i brak ich rozstrzygnięć, pogorszenie sytuacji budżetu państwa to tematy niezmiernie istotne, przed których rozwiązaniem stoi wiele firm w Polsce, nie tylko jak Lubas zajmujących się produkcją poliuretanu.

Obecność przedstawicieli Działu Sprzedaży na Polskę na tym wyjątkowym wydarzeniu była okazją do wymiany wzajemnych doświadczeń w tych trudnych czasach, jak również poszerzenia i pogłębienia istniejących relacji.

Galeria

  • Polski
  • English
  • Deutsch
  • Čeština
  • Русский
  • Español
  • Italiano

Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego