...
projekty unii europejskiej

Aktualności

KOLEJNY ROK ZA NAMI

W maju rozpoczęliśmy 30. rok naszej działalności. Co przyniosły te wszystkie lata?

Nadal jesteśmy firmą rodzinną, która specjalizuje się w procesie wytwarzania specjalistycznych wyrobów z poliuretanu L-PUR dedykowanego dla przemysłu ciężkiego. Jako jedyni w Polsce, a nieliczni w Europie produkujemy tak szerokie spektrum produktowe. Dzięki  posiadaniu kompleksowo wyposażonego zakładu jesteśmy w stanie zaprojektować i wytworzyć produkt o dowolnym kształcie i dowolnej wielkości. Rozwijamy się dla naszych klientów, obecnych i przyszłych. Powiększamy możliwości, aby w przyszłości móc działać jeszcze skuteczniej.

Główny asortyment produktowy stanowią sita poliuretanowe, flagowy produkt w branży kruszyw, który trafia na przesiewacze do coraz to dalszych zakątków świata. Dużą część stanowią wyroby z szeroko pojętej kategorii beton: wykładziny i skrobaki do mieszalników do betonu, wyroby specjalne do obsługi tej branży, które sprawdzają się w węzłach betoniarskich w Polsce i Europie. Zajmujemy się także regeneracją pomp w branży hydrotransportu oraz regeneracją bębnów do traków linowych w przemyśle kamieniarskim. Nasze produkty odznaczają się wydłużoną pracą na ścieranie oraz wysokimi odpornościami mechanicznymi w porównaniu do produktów z innych tworzyw sztucznych. Każdego dnia setki różnego rodzaju pierścieni, tulei, uszczelek oraz innych wyrobów wyprodukowanych na życzenie klienta opuszcza nasze hale produkcyjne.

Do roku 2011 nasza sprzedaż ograniczała się do rynku polskiego, ale w ciągu ostatnich 10 lat dzięki profesjonalnej kadrze specjalistów i wykwalifikowanych pracowników mogliśmy rozwijać się szybciej i weszliśmy na rynek zagraniczny. Eksport stanowi obecnie 38% produkcji, a nasi kooperatorzy na innych kontynentach szukają nowych rynków zbytu. Dzisiaj produkty L-PUR dostępne są już w 36 krajach na 5 kontynentach, a te liczby wciąż rosną.

Sukces firmy zawdzięczamy współpracy pracowników wszystkich działów. Nawet najlepszy pomysł nie ujrzałby światła dziennego bez ludzi zaangażowanych w swoją pracę. Innowacyjne pomysły w firmie pojawiają się każdego dnia. Pracując nad produktami pracujemy nad zadowoleniem, satysfakcją klienta oraz komfortem pracy z naszymi wyrobami.

Aby uzyskać precyzyjny efekt potrzebna jest więcej, niż jedna hala produkcyjna, dlatego na terenie firmy znajduje się ich aż pięć. Do tego jeden magazyn wyrobów gotowych oraz kilkanaście powierzchni magazynowo-biurowych. W minionym roku oddaliśmy do użytku nową halę produkcyjną wraz z pomieszczeniami biurowymi. Dla sprawniejszej i bardziej komfortowej pracy zainwestowaliśmy w nowe nalewarki, pionowe centrum obróbcze HAAS oraz inne sprzęty specjalistyczne. Od zeszłego roku jedna nasza hala zasilana jest energią słoneczną dzięki panelom fotowoltaicznym.

Nie bez powodu w minionych latach wielokrotnie uczestniczyliśmy w targach krajowych i zagranicznych. Nasze wyroby można było zobaczyć i przetestować w Niemczech, w Czechach, Anglii czy Dubaju. Dzięki kadrze specjalistów od sprzedaży i wizerunku produkty Lubas stają się rozpoznawalne i zauważalne przede wszystkim w przemyśle wydobywczym i budowlanym.

Wychodząc naprzeciw potrzebom technologicznym dostosowujemy produkcję do wymagających klientów, rozbudowujemy działalność o kolejne sektory, jesteśmy otwarci na nowe i nie poprzestajemy w działaniu, aby zmieniać świat poliuretanu.

  • Polski
  • English
  • Deutsch
  • Čeština
  • Русский
  • Español
  • Italiano

Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego